ΠΡΟΜΑΧΟΙ

Χειμώνας.

Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

ΑΣ ΠΡΟΜΑΧΟΙ- ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΠΛΑΤΑΝΟΥ 3-1

Επέστρεψε στις νίκες ο ΑΣ Πρόμαχοι κερδίζοντας στην έδρα του την σφριγηλή Δόξα Μεγαπλατάνου με 3-1.
Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανιαρό. με λίγες σπουδαίες φάσεις.Και οι δυο ομάδες έπαιζαν φλύαρα
και χωρίς ουσία.Χάθηκαν λίγες ευκαιρίες , από τις δυο πλευρές και τίποτα δεν προϊδέαzε το τι θα επακολουθούσε.
Στο τελείωμα του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43" ο νεοεισελθείς Δ.Ρατσίτσκας ανατράπηκε στη περιοχή της
Δόξας κερδίζοντας πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Γ. Νάνος, γράφοντας το 1-0.
Στην επανάληψη οι θεατές αποζημιώθηκαν από το θέαμα που πρόσφεραν οι δυο ομάδες, καθώς ανέβασαν την απόδοσή
τους στο κατακόρυφο.
Σπουδαίες ευκαιρίες χάθηκαν για τους γηπεδούχους στο 50" και 60", και για τους φιλοξενούμενους στο 62"
Στο 70" η Δόξα κατάφερε να ισοφαρίσει με τον μικρό και πολυτάλαντο Σεφερίδη, ο οποίος με αριστοτεχνικό χτύπημα κόρνερ,
έστειλε την μπάλα κατευθείαν μέσα στα δίχτυα του Χατζή,θυμίζοντας εκτελέσεις του Β.Χατζηπαναγή.
Οι παίχτες των Προμάχων ωθούμενοι από τις παροτρύνσεις του κόουτς "Κανιέμπα", πίεσαν ψηλά, και το γκολ ήρθε στο 80", όταν
μετά από εκτέλεση φάουλ του αρχηγού Γ.Αμπάρη, ο Γ.Νάνος με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-1.
Το 3-1 σημείωσε ο ίδιος παίχτης στο 82", μετά από σέντρα ακριβείας του Τ.Καραμήτσου(μπούτσερ) και πάλι με κεφαλιά.
Χάθηκαν αρκετές κλασικές ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, αλλά το σκορ δεν άλλαξε και έτσι τελείωσε το παιχνίδι.
Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Δ.Ρατσίτσκας,  Γ.Προίκος, Τ.Καραμήτσος,Δ.'Ατζος και φυσικά ο σκόρερ Γ.Νάνος.
Από την Δόξα ξεχώρισαν εκτός του σκόρερ Ν.Σεφερίδη και οι Αντωνίου και Μίζογλου.
Άψογη η διαιτησία του Ν.Κοκινίδη και των δυο βοηθών του Γ.Τριψιάνη και Μ.Σταμανίκη οι οποίοι δεν έχασαν σχεδόν ούτε μια φάση.